Polecani groomerzy

Od lat możemy liczyć na pomoc i przychylność kilku zaprzyjaźnionych groomerów

Nic tak nie pomoże naszym zwierzakom, jak porządna kąpiel, pachnacy szampon i odzywka na wysuszoną skórę. Dzięki pomocy wspaniałym dziewczynom – groomerkom – nasze psiaki, a czasem i kociaki, na nowo wyglądają pięknie i elegancko, a ich zniszczona latami zaniedbań okrywa nabiera blasku i wspaniale pachnie, zaczyna być miękka i przyjemna w dotyku.

Do najważniejszych zadań groomera neleży kąpiel. strzyżenie i pielęgnacja zwierzaka. Fachowcy od ięknego psiego i kociego wyglądu mogą także czyścić uszka, obcinać pazury, przygotowywać psiaki do wystaw lub wspomagać np. leczenie schorzeń skóry zwierzaków. Do zadań groomera należy także usuwanie włosów z uszu, czy trymowanie włosa.
Przed rozpoczęciem kąpieli zwierzaka warto rozczesać, Czesanie po kąpieli będzie znacznie łatwiejsze. Szampony nakładamy zawsze z rozcieńczeniu, nie bezpośrednio na skórę. Woda nie może być gorąca, ani zimna. Powinna być lekko ciepła. Kąpiel należy wykonać od zadu w kierunku głowy, uważając na uszy i oczy. Nie należy się spieszyć.
Wprawny groomer nigdy nie spieszy się z tymi zabiegami. Warto oglądnąć łapę, zabieg wykonywać spokojnie, bez szarpania się z psem czy kotem. Warto przyglądnąć się pazurowi, by nie przyciąć go zbyt krótko. Włosy, które zarastają kanały słuchowe trzeba usunąć, ale należy to robić delikatnie. Można to robić palcami lub szczypcami, nie nożyczkami.
All Services

Subscribe to our newsletter

We send e-mails once a month, we never send Spam!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.