Stowarzyszenie

Kilka zdań o tym, czym się zajmujemy!

Naszym głównym celem było zebranie grupy ludzi, która będzie pomagać zwierzętom zaginionym, porzuconym czy bezdomnym na terenie Gminy Myślenice. Jeśli zajdzie taka potrzeba i mamy taką możliwość, staramy się również działać poza terenem gminy, w granicach naszego powiatu. Cele te zostały osiągnięte dzięki temu, że wielu wolontariuszy poświęciło swój czas na pracę na rzecz zwierząt.

Prowadzimy akcję chipowania oraz sterylizacji i kastracji bezdomnych kotów i psów, a najważniejszą misją naszej działalności jest znalezienie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom domów tymczasowych, a następnie domów stałych. Chcemy zapewnić im godziwe życie z dobrymi kochającymi ludźmi. 

Pomagamy zarówno zwierzętom, ale i ich opiekunom, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Stowarzyszenie Przytul Sierściucha
powstało w grudniu 2019 roku

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą formę pomocy skierowaną dla Naszych Braci Mniejszych. Dzięki Wam możemy opłacać leczenie zwierząt, kupować karmę i pomagać tym naszym małym przyjaciołom, którzy bez człowieka by sobie nie poradzili.

0

Pomoc weterynaryjna

100

Pomoc Behawiorysty

12

Zbiórki karmy

120

Pomoc w adopcji

Nasz Zespół

O NAS

Więcej o nas

Planujemy rozpocząć akcję edukacyjną dla dzieci i młodzież dotyczącą potrzeby chipowania, sterylizacji i kastracji zwierzaków.

 

Wszyscy, którym bliskie są nasze wartości i cele naszego działania mogą wspomóc Stowarzyszenie Przytul Sierściucha na różne sposoby:

 

  • poprzez pracę wolontariacką,
  • organizację zbiórek karmy dla zwierząt, akcesoriów potrzebnych do opieki (kuwety, żwirki, transportery itp.), kocy, ręczników,
  • przekazywanie fantów na Bazarek Sierściuchowe Love (co do fantów informacja u nas),
  • przekazywanie cegiełek na leczenie i zabezpieczenie życia bezdomnych zwierząt.
Kierujemy się zawsze i przede wszystkim dobrem zwierząt. Jeśli natrafiamy na przypadki beznadziejne, gdzie nie da się pomóc, jesteśmy z naszymi podpiecznymi do końca. Jeśli jednak jest coeń szansy, by pomóc, to robimy wszystko, co tylko miżliwe, by tak się stało.
Nasza organizacja powstała w 2019 roku. Impulsem powstania Stowarzyszenia był psiak Bary, który przez swoją psią osobowość był i wyjątkowy i wymagający. Dzięki niemu jesteśmy i działamy.
Współpracujemy z kilkoma organizacjami w małopolsce, a także z ośrodkami dla zwierząt na Śląsku i w innych rejonach Polski. Zasięg adopcji to cały świat. Jeśli tylko zwierzak będzie szczęśliwszy w odległym rejonie - spróbujemy znaleźć mu tam dom.
Nasza działalność to wolontariat. Żadne z nas nie otrzymuje pieniędzy za swoją pracę. Pomagamy charytatywnie, a środki na pomoc uzyskujemy od osób prywarnych, ze zbiórek, bazarków i kiermaszy. Od 2023 r. mamy statu OPP i będziemy mogli samodzielnie zbierać 1,5 %, aby pomagać bardziej!
Naszym celem jest pomóc wszystkim zwierzakom, którym tylko się da. Nie kategoryzujemy zwierząt na bardziej czy mniej fajne. WSZYSTKIE zasługują na naszą uwagę, opiekę i wsparcie.

Pomóż

Nasi podopieczni w nowych domach​