DIANUSIA

DIANUSIA

  • Gender: Samica
  • Age: 2 lata
  • Breed: Mieszaniec owczarka niemieckiego
  • Odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona i zaczipowana
  • Przyjazna do dzieci
  • Specjalne potrzeby zdrowotne zwierzaka
  • Wysterylizowana

Historia Dianusi

O Dianusi moglibyśmy napisać powieść i prawdopodobnie na jej napisanie nie starczyłaby jedna ryza papieru.

Dianusia, pomimo, iż w chwili, gdy do nas trafiła miała zaledwie 2 lata, to swym nieszczęściem mogłaby obdarować całe województwo.

Dość, że rodzina, która była jej „domem” okazała się miejscem dla niej absolutnie niewłaściwym, a może i niebezpiecznym, bo w domu tym tylko jedna osoba troszczyła się o nią i chciała jej pomóc, reszta od razu skazała ją na powolną śmierć w męczarniach, to jeszcze okazało się wkrótce, że ta 2-letnia sunia już raz wcześniej dom straciła.

Do nas Dianusia trafiła w Sylwestra, a właściwie w pierwszych godzinach Nowego Roku, który wprawdzie dla Dianusi zaczął się strasznie boleśnie (dwa poważne, skomplikowane złamanie łap, połamane biodra, pół ciała silnie potłuczonego), ale był to dopiero początek jej przygody.

Po pierwszych dniach badań, stabilizacji stanu zdrowia, podawania najsilniejszych leków przeciwbólowych, antybiotyków, ciągłych wizyt diagnostycznych zwierzęcia, które w oczach miało cierpienie głębokie jak Bajkał, okazało się, że czeka ją szereg operacji.

Mijały kolejne tygodnie, kolejne operacje, stabilizacje łap i bioder, kolejne złe wiadomości na temat całkowitego braku zrostu kości, silnego zakażenia kośćca i nie przemijające stany zapalne np. pęcherza moczowego.

Lekarze weterynarii załamywali ręce. 

Kolejno skazywali Dianusię na śmierć. 

My jednak widzieliśmy w tych wielkich nieszczęśliwych oczach nadzieję i chęć życia.

Dianusia trafiła na terapię Hirudyczną. Zdobyliśmy dla Dianusi leki, których lekarze nie chcieli nam przepisać.

Dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że trud kilkunastu osób, mający na celu powrót Dianusi to zdrowia, to nasz WIELKI SUKCES.

Dianusia biega, bawi się jak zdrowy psiak, wróciła energia i radość.

Dziękujemy wszystkim, którzy nie poddali się i nie zgodzili się na jej eutanzcję!

 

Dianusia trafiła do nas 31.12.2022 z m. Łęki koło Myślenic.

 

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
  • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
  • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.