NIKO

NIKO

  • Gender: Samiec
  • Age: 3 lata, ok. 35 kg,
  • Breed: Mieszaniec w typie labradora
  • Dom bez małych dzieci
  • Przyjazny do innych psów
  • Wykastrowany
  • Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany

O mnie

Niko biegał luzem, bez opieki w Jaworniku koło Myślenic. Został zabezpieczony i przekazany pod opiekę Przytul Sierściucha. W stowarzyszeniu dostał nowe imię Niko.

Niko to duży pies, waży ok. 35 kg. Ma około 3 lata. Jak na młodego i raczej dużego psa przystało ma dużo energii i siły. Umaszczenie sierści w kolorze czarnym, co powoduję, że Niko jest ślicznym i bardzo przystojnym psem.   

Niko jest bardzo bystrym psem, szybko uczy się nowych zachowań. Ma duży potencjał szkoleniowy. Na spacerach zachowuję się bardzo grzecznie, ładnie chodzi na smyczy. Na inne psy reaguję pozytywnie. Na spacerach są mu raczej obojętne, ale jak w przypadku wszystkich psów każdy psi kontakt należy oceniać indywidualnie. Na spacerach Niko reaguję na osobę, z którą jest na spacerze. W Przytul Sierściucha ma zapewnione dwa spacery dziennie z różnymi wolontariuszami. Wśród wolontariuszy ma swoich fanów, ale niestety każdy z nas ma już po kilka psów. Pobyt w kojcu jest dla Niko frustrujący i widać po nim, że nie czuje się u nas dobrze. Jest to pies, który ma potrzebę przebywania z człowiekiem i na większej przestrzeni.

 

Ma wszystkie niezbędne szczepienia, jest regularnie odrobaczany i zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.  Został wykastrowany i ma swój osobisty mikroczip.

Niko jest ogólnie zdrowym psem. W stowarzyszeniu miał wykonane badania, w których wyszło, że Niko ma problemy z trzustką. Jest w trakcie leczenia i ma zaleconą specjalna dietę (karma dla psów z chorą trzustką).

Jest pod opieką lekarza weterynarii.

Prosimy o kochający dom dla Niko, który będzie fantastycznym psim przyjacielem. Mile widziana rodzina, która będzie miała czas i energie wykorzystać jego potencjał szkoleniowy. Szukamy dla niego rodziny, która ma doświadczenie z psami.

www.przytulsiersciucha.pl

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
  • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
  • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.