DRACO-DRAKO – ODSZEDŁ 23.01.2024

DRACO-DRAKO - ODSZEDŁ ZA TĘCZOWY MOST... [*]

  • Gender: Samiec
  • Age: > 10 lat, 8 kg
  • Breed: Mieszaniec
  • Przyjazny do innych psów
  • Specjalne potrzeby zdrowotne zwierzaka
  • Wykastrowany
  • Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany

Drakuś staruszek

Drako to bardzo wiekowy, około 14-15-letni psiak, który już dość długo czeka w Przystani na dom.

Jako jeden z pierwszych trafił do nas i niestety nie znalazł domu stałego. W tej chwili jest u naszej cudownej wolontariuszki, która stara się mu uchylić nieba, bo stare kosteczki Drakusia ciężko znosiłyby warunki kojcowe.

Piesek prawdopodobnie stracił dom, bo się po prostu zestarzał.

Nikt go nie szukał, pomimo licznych ogłoszeń nikt się po niego nie zgłosił.

Drakuś jest niewielkim, szczupłym zwierzakiem; obecnie waży poniżej 10 kg.

Piesek jest dość schorowany; ma kłopoty z poruszeniem, w obecnej chwili organizujemy dla niego psi wózeczek inwalidzki.

Drako otrzymuje regularnie leki wyłączające działanie ośrodka nerwowego w mózgu i blokuje receptory bólowe (librella). To drogi lek, który psiak musi przyjmować co miesiąc, ale bez niego nie byłby w stanie już w ogóle chodzić.

Drakuś otrzymuje także te leki ze względu na wyniszczenie wątroby. Nie mógłby dostawać doustnych leków p/bólowych.

Drako przyjmuje karmę typu hepatic i leki wspomagające regenereację tego organu. Wymaga specjalistycznej diety.

Te wszystkie czynniki powodują, że miesięczne koszty utrzymania Drakusia nie są małe, ale staramy się, by choć starość bardzo mu nie doskwierała. Wystarczy, że młode lata jego życia nie były raczej jego najlepszym okresem życia.

Drakuś ma wszystkie niezbędne szczepienia, jest regularnie odrobaczany i zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.  Został wykastrowany i mm swój osobisty mikroczip. 

To schorowany staruszek, który jest pod stałą opieką lekarza weterynarii.

Jeśli zechciałbyś wspomóc Drakusia zadzwoń proszę pod nr: 606 746 699

Kazde wsparcie jest dla nas na wagę złota.

www.przytulsiersciucha.pl

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
  • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
  • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.