ARES od 03.04.2024

ARES

  • Gender: Samiec
  • Age: 12 lat, 30 kg
  • Breed: w typie owczareka niemieckigo
  • Przyjazny dla dzieci
  • Specjalne potrzeby zdrowotne zwierzaka
  • Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany

O mnie

Ares znalazł się pod opieką Stowarzyszenia Przytul Sierściucha w wyniku interwencji. Kiedyś pewnie piękny, duży pies w typie owczarka niemieckigo, a obecnie psi staruszek, chudy i wyniszczony, który całe życie spędził przy budzie na łańcuchu. Niestety polski obraz znaczącej psiej wsi.

Ares to psi senior w wieku ok. 12 lat. Niestety w wyniku wieloletnich zaniedbań oraz kiepskich warunków nie jest w najlepszej kondycji. Mamy nadzieje postawić go na cztery łapy z pomocą weterynarzy, dobrego pożywnego jedzenia oraz dużo lepszych warunków psiego życia.

Jest dużym psem, w typie owczarka niemieckiego. Ma bardzo dużo uroku i czaru. Potrafi złapać za serce nie jedną dziewczynę.

Ares jest bardzo przyjazny, spokojny i pozytywnie nastawiony do ludzi. W Stowarzyszeniu ma kontakt z dużą ilością nowych cioć i wujków, do których jest przyjaźnie nastawiony.  Lubi spędzać czas z człowiekiem, chętnie asystuje przy codziennych czynnościach, ale też potrafi zająć się sam sobą. Codziennie wychodzi na dwa spacery, ze względów zdrowotnych raczej krótkie. Z zaciekawieniem węszy w trawie🌱🌱 w poszukiwaniu nowych zapachów. Aresa dzielnie znosi zabiegi pielęgnacyjne i weterynaryjne. Jest bardzo mało wymagający: dobre jedzenie, przytulanie, kanapa i spacerek, a w zamian odwdzięczy się wiernością❤️ i miłością.

Ma wszystkie niezbędne szczepienia, jest regularnie odrobaczany i zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.  Został wykastrowany i ma swój osobisty mikroczip.

Arek jest starszym psem. Niestety w wyniku wieloletnich zaniedbał ma problem z tylnymi łapami. Jest w trakcie diagnostyki.

Jest pod opieką lekarza weterynarii.

Prosimy o kochający dom dla Aresa, który będzie fantastycznym psim przyjacielem.

www.przytulsiersciucha.pl

Okres pobytu w Stowarzyszeniu Przytul Sierściucha: od 03 kwietnia 2024.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
  • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
  • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.