RUDUŚ-BRUTUS

RUDUŚ-BRUTUS - Ma dom <3

 • Gender: Samiec
 • Age: 2 lata, 9 kg,
 • Breed: Mieszaniec
 • Po śmierci właściciela
 • Przyjazny dla dzieci
 • Przyjazny do innych psów
 • Specjalne potrzeby zdrowotne zwierzaka
 • Wykastrowany
 • Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany

Niewidomy Brutusek-Ruduś prosi o dom

Ruduś, a tak naprawdę Brutusek to piesek, którego kilka dni temu znaleźliśmy błąkającego się po ulicach.

W sieci pojawiło się ogłoszenie, chwilę później okazało się, że znalazła się rodzina pieska.

Jeszcze chwila i z rozmowy z rodziną dowiedzieliśmy się, że właściciel nie żyje, a Brutus, bo takie było pierwotne imię pieska, tak sobie chodzi.

Gdy zapytaliśmy o to, czy psiak nie widzi co usłyszeliśmy?

Że to od 3 tygodni tak jest, wcześniej nic mu nie było.

Jego pan zmarł i nie miał się nim kto zająć, bo wiecie, jak to jest ba wsi? JEŚĆ DOSTAJE….

Piesek został znaleziony przy ruchliwej drodze i nikomu nie przeszkadzało to, że niewidomy, zdezorientowany piesek błąka się samopas, ryzykuje wypadkiem i jeszcze większym kalectwem…

Szybko udało nam się umówić wizytę okulistyczną i już na drugi dzień wiedzieliśmy, że Ruduś – Brutusek nic nie widzi i widzieć nie będzie.

Z dużym prawdopodobieństwem piesio przeszedł w dzieciństwie nosówkę (oczywiście nie był szczepiony, bo po co..), która z kolei uszkodziła mu nerw wzrokowy oraz naczynia siatkówki. Tarcza nerwu wzrokowego także jest mała, trwale uszkodzona. Ruduś nie będzie widzieć… 🙁

Na skutek zaniedbania właścicieli piesio będzie kaleką. 

Mamy nadzieję, że mimo to ktoś go pokocha i da mu PRAWDZIWY, kochający, troskliwy dom.

Ruduś- Brutusek doskonale dogaduje się z innymi pieskami, jest bardzo delikatny. radzi sobie z chodzeniem po schodach oraz na spacery. To dzielny, piękny, młody piesek niewielkich rozmiarów.

Ruduś ma około 2 lat, waży poniżej 10 kg, większy nie będzie.

Gdy odrośnie mu nowa, zdrowa i lśniąca okrywa, jego włos będzie piękny i z pewnością będzie się pięknie układał.

Ruduś ma wszystkie niezbędne szczepienia, został kompleksowo odrobaczony i zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.  

Zostanie za kilka dni wykastrowany, ma swój osobisty mikroczip. 

To cichy, grzeczny, czysty młody piesek.

Bardzo prosimy o dobry i troskliwy dom dla Rudusia  Brutuska.

Piesek jest pod opieką lekarzy weterynarii.

Prosimy o dom.

www.przytulsiersciucha.pl

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
 • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
 • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.