OSKAR

OSKAREK MA DOM <3

  • Gender: Samiec
  • Age: 4 lata, 22 kg,
  • Breed: Szpic wilczy
  • Nie nadaje się do kotów
  • Przyjazny dla dzieci
  • Przyjazny do innych psów
  • Wykastrowany
  • Zaszczepiony, odrobaczony, odpchlony i zaczipowany

Fantastyczny szpic szuka domu bez kotów

Przestawiamy Oskara – wspaniałego, przepięknego pieska w typie szpica wilczego, który trafił do nas ze wsi.

Piesek przez dłuższy czas błąkał się po miejscowości, nikt go nie szukał i nikt się po niego nie zgłosił.

Obecnie dla Oskara szukamy nowego domu.

Nasz podopieczny miał już jeden dom, ale niestety biegał trochę za kotami, te źle znosiły jego obecność, rodzina zadecydowała o zwróceniu pieska.

Oskarek to pies młody; ma maksymalnie 4 lata, waży 17 kg, to jego właściwa masa ciała.

Wygląda na większego, ale to ogromna puchata kula.

Nasz podopieczny, jak na prawdziwego szpica przystało, jest psem bardzo bystrym i czujnym.

Pomimo, że te psy należą do ras, z którymi czasem trudno jest pracować,  nie podlegają one gatunkowo próbom pracy, to nasz podopieczny doskonale współpracuje z opiekunami, potrafi skupić się na wykonywaniu poleceń, utrzymuje kontakt z osobami, z którymi spaceruje i się bawi.

Oskarek może zamieszkać w domu z drugim zwierzakiem, najlepiej z suczką.

Za kotami raczej będzie biegać, leży to w jego naturze.

Oskar ma piękną, bardzo gęstą,  długa okrywę. Zima i mrozy mu nie straszne, latem okrywa ta chroni go przed słońcem.

Piesek uwielbia, gdy wykonuje się u niego zabiegi pielęgnacyjne. Gdy opiekun przestaje go czesać sam trąca łapką by „czochrać” go dalej. To wielki, super przyjazny pieszczoch.

Za zabiegami weterynaryjnymi i zastrzykami nie przepada, ale na szczęście wystarczy odwrócić jego uwagę lub głaskać za uszkiem i da sobie zrobić wszystko. Piesio nie ma problemu z pielęgnacją łap, czy uszu, jest bardzo posłuszny.

Oskarcio  jest zdrowym psem i, przynajmniej na razie, nie wymaga takiej profilaktyki.

 

Nasz podopieczny ma wszystkie niezbędne szczepienia, jestem regularnie odrobaczany i zabezpieczony przed pchłami i kleszczami.  Zostałem wykastrowany i mam swój osobisty mikroczip. Piesek posiada także paszport. Oskar jest pod opieką lekarzy weterynarii.

Oskarek nie wybrzydza w jedzeniu, w domu zachowuje  czystość, ale ze względu na to, że jest samcem rasy szpic, można się spodziewać, że w pierwszym dniu podniesie łapę w domu i będzie chciał nieco oznaczyć swój nowy teren. 

W pierwszych dniach po adopcji warto na to zwrócić uwagę.

Oskar ładnie chodzi na smyczy, a spuszczony na wybiegu przychodzi na przywołanie.

Oskar trafił do nas 22.03.2023 r. z miejscowości Dziekanowice, gmina Dobczyce.

Prosimy o dobry, aktywny dom dla Oskarka. To fantastyczny szpic, który szuka domu bez kotków.

www.przytulsiersciucha.pl

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące adopcji, coś jest dla Ciebie niejasne lub po prostu potrzebujesz więcej informacji, prosimy skontaktuj się z nami – 606-746-699 lub 604-172-659

Moje zdjęcia

Najczęściej zadawane pytania

W pierwszej kolejności zapraszamy do nas na zapoznanie, na wspólny spacer, czy spokojne posiedzenie w towarzystwie naszych podopiecznych. By doptować psiaka lub kociaka konieczne jest podpisanie dokumentu adopcyjnego. Zabierzcie ze sobą jedynie dowód tożsamości.
Tak, od pierwszego dnia po przybyciu do nas zwierzaczków są one otoczone opieką weterynaryjną. W pierwszej kolejności każdy psiak i kociak jest odpchlany i odrobaczany, zaraz później czipowany, następnie jest szczepiony, a jeśli jest dorosły jest też u niego przeprowadzany zabieg sterylizacji. Wszystkie te zabiegi wykonujemy po kolei, są one przeprowadzane przez lekarzy weterynarii. Jeśli pod naszą opiekę trafia zwierzę chore, jest leczone, a zabiegi profilaktyczne wykonywane są w późniejszym terminie.
Stowarzyszenie Przytul Sierściucha nie pobiera opłat za adopcję zwierząt. Jeśli adoptujący zechce przekazać datek dla naszych pozostałych podopiecznych bedziemy ogromnie wdzięczni. Datek można wpłacić do puszki lub przekazać na konto bankowe Stowarzysznia.
Podstawowym wyposażeniem niezbednym do adopcji pieska jest: - Obroża, smycz lub szelki i smycz - miski, karma, smaczki/gryzaki - 1-2 zabawki lub np, sznurkowa zabawka - legowisko lub koc, szampon W przypadku adopcji kotka niezbędne są: - Kuweta i żwirek, najlepiej drobny - legowisko, mile widziana budka dla kotka - jedznie (mokre i suche), miseczki, smaczki - kocimięta (pomaga w szybkiej adaptacji w nowym domu) - 2-3 za=bawki dla kotków, np. myszki, wędki, miękkie piłeczki
Ważne informacje dla przyszłego właściciela

Jeśli macie wątpliwości, czy jesteście dobrze przygotowani do adopcji zapraszamy na stronę: https://soskotpies.pl, gdzie znajdziecie wiele odpowiedzi nt. postępowania ze zwierzaczkiem po adopcji. Zapraszamy też do kontaktu telefonicznego. Wychodzimy z założenia, że nie ma głupich pytań. ZAWSZE WARTO PYTAĆ, BY NIE POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW.

Nadchodzące wydarzenia adopcyjne

Przystań sierściuchowa
  • codziennie od godziny 16:00 do 18:00
  • Słowackiego 122, Myślenice
Informacje

       Telefon w sprawie adopcji: 

       606-746-699

       604-172-659

Adoptuj
zwierzaka

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy wiadomości nie częściej niż raz z miesiącu. Nie wysyłamy Spamu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.